Ekonomi

Uraloğlu, BAE Yatırım Bakanı Al Suwaidi ile görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yatırım Bakanı Mohamed Hassan Al Suwaidi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıda Türkiye’de ulaştırma alanında yapılan yatırımlar ve bu yatırımların uluslararası taşımacılığa etkileri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Ulaştırma yatırımlarındaki potansiyel işbirliklerinin değerlendirildiği toplantıda, ulaştırma koridorları için önemli olan yatırımlar ve çok taraflı ulaştırma politikaları da tartışılan konular arasında yer aldı.

Al Suwaidi’nin önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelerek iş birliği ve yatırımları görüşmesi planlanıyor.

Türkiye, kıtalararası ve bölgeler arası konumu çerçevesinde bölgesel ulaşım koridorlarının geliştirilmesine yönelik birçok girişimi desteklemektedir. Bu bağlamda Türkiye’nin merkezde olduğu bölgeler arasındaki ticari, ekonomik ve yatırım bağlantılarının yanı sıra siyasi ve kültürel bağların da geliştirilmesi amaçlanıyor.

Trans-Hazar Doğu-Batı Merkez Koridoru (Merkez Koridor), Türkiye’den başlayıp Kafkaslar bölgesine ulaşarak Hazar Denizi’ni geçerek Türkmenistan ve Kazakistan üzerinden geçerek Orta Asya ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne ulaşmaktadır. Bileşenlerinden birini oluşturur.

alapliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu