Teknoloji

Netflix, Çok Beklenen Horizon Zero Dawn Dizisini İptal Etti

Oyunlardan uyarlanan film ve dizilerin sayıları son yıllarda iyice artmıştı. 2022’de PlayStation’ın en sevilen serilerinden olan Horizon da bunlar arasına katılmıştı. Dizi, Netflix imzası taşıyacaktı. Hatta yaratıcılığını The Umbrella Academy’nin yapımcısı Steve Blackman’ın üstleneceği duyurulmuştu.

Ancak iki yıl geçmesine rağmen diziden başka bir gelişme görmemiştik. Şimdi ise bekleyenleri üzecek bir açıklama geldi. Netflix, Horizon dizisini iptal etti.

Dizinin yaratıcısına yönelik suçlamalar ve kötü senaryo kararda etkili olmuş olabilir

Rolling Stones’un edindiği bilgilere göre Netflix, Horizon Zero Dawn dizisini iptal etme kararı aldı. Dizinin neden fişinin çekildiğine dair kesin bir açıklama yapılmadı ancak gelen bilgiler, yaratıcılığını üstlenen Blackman ile alakalı olduğu yönünde.

Steve Blackman, bir süredir ciddi suçlamalar altındaydı. Yakın zamanda ortaya atılan iddialarda, ünlü yapımcının yıllar boyunca Umbrella Academy oyuncularına ve yazarlarına uygunsuz ve manipülatif davranışlarda, tacizde bulunduğu öne sürüldü. Ayrıca kendi yapmadığı işleri kendi yapmış gibi gösterdiği bile iddia edildi. Blackman suçlamaları reddetse de üzerinde çalıştığı bazı projeler iptal edildi. Horizon dizisi de bunlar arasındaydı.

Tek nedeni bu da olmayabilir. Gazeteci Jeff Grubb, birkaç ay önce Horizon dizisinin senaryosunun çok kötü olduğununa dair bilgiler edindiğini aktardı. Yani hem Blackman’ın iddiaları hem de senaryonun beğenilmemesi iptal kararında etkili olmuş olabilir.

Tabii ki Netflix’in Horizon dizisinden tamamen vazgeçip vazgeçmediğini bilmiyoruz. Hayranların bir yapımcı ve yeni bir senaryoyla yeniden geliştirilebileceğine dair umutları var. Bunun yaşanıp yaşanmayacağını zaman gösterecek. Birden fazla bulunan Horizon’ın robotlarla dolu post apokaliptik bir gelecekte geçtiğini ve Aloy isimli karakteri anlattığını belirtelim.

yaglidere-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu