Haber

Meteoroloji’den birçok il için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülke genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç bölümleri, (Ardahan hariç) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile birinci saatlerde Kahramanmaraş etraflarının yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar formunda görülecek olan yağışların; Muğla ve Antalya etrafları ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ve Elazığ, Tunceli, Bingöl, Şırnak, Hakkâri etraflarında kuvvetli olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç kısımlarda yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklığında değerli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın ekseriyetle kuzeyli, güney bölümlerde güneyli istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette; Marmara’da kuzeydoğudan (Poyraz) kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu