Ekonomi

İnce: Vatan Partisi’ni barajın altında bırakmaya doğru gittiği için bu kararı aldım

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından paylaştığı mektupta cumhurbaşkanı adaylığından çekilme gerekçelerini açıkladı.

Mektupta, “Adaylığımdan çekilmemin bu rezil kampanyada yayılan iftiralar olmadığını bilmenizi isterim. Bazı şerefsizlerin iddia ettiği gibi başka sahte kasetlerin olması gerçeğinde de yoktur. Boyun eğmem. Ama bu iftiralar seçmeni etkiledi, maalesef bu iftiraları atanlar amacına ulaşarak seçmeni manipüle ettiler ve oyumuzu düşürdüler” dedi.

Mektubun tamamı şöyle:

“Bu mektup sokaklarda uyanan, taşıdıkları hoparlörle sesimizi duyuran, müziğimizi sokakta söyleyen, sosyal medyayı kullanan, bana inanan, bana güvenen yiğit çocuklarımadır.

Sevgili gençler, sevgili çocuklarım;

Gözlerinden akan bir damla yaş için bile hiçbir mertebeyi değiştirmem. Dünyada isteyeceğim en son şey seni üzmek.

45 gündür haysiyet infazcıları hangi karanlık odakla yaydıkları belli olmayan tamamen gerçek dışı, uydurma manzaralar ve sahte belgelerle üzerime saldırdılar. İftira üstüne iftira, iftira üstüne iftira attılar. Bunların hiçbiri gerçek değil, bunu en iyi ben biliyorum. Öte yandan normal bir insanın bunlardan etkilenmemesi ve ruhsal olarak yıpranmaması mümkün değildir. En yakın akrabalarımıza derdimizi anlatamadık. En yakın arkadaşların şüpheli bakışlarından daha incitici bir şey yoktur.

Bunları izleyen, dinleyen ve gören bazılarınızın kafası karışabilir.

Şanlı Türk Milleti bilsin ve emin olsun ki; Muharrem İnce asla insanların hakkını yemez. Saraydan para aldı diye iftira atanlar bilsinler ki; Beni satın alacak parayı basacak matbaa şimdi icat edilmedi. Açıkladıklarımdan başka hiçbir varlığım yok. Sahip olduğum her kuruşun hesabını vermeye her zaman hazırım. Manzaraların hepsi montajdır. Bunların esasen montaj olduğu kanıtlanmıştır.

Bilmeni isterim ki; Adaylıktan çekilmem bu rezil kampanyada yayılan iftira değildir. Bazı gurur kırıcıların iddia ettiği gibi başka sahte kasetler olduğundan değil. Onlara boyun eğmiyorum. Ancak seçmeni etkilediler. Maalesef bu iftiraları atanlar amacına ulaşmış ve seçmeni manipüle ederek oylarımızı aşağıya çekmiştir.

FETÖ ve PKK bağlantılı kaynaklardan bize yapılanlara demokrat süsü veren bazı siyasetçiler ve gazeteciler ellerini ovuşturup gizlice eğlendiler. Seçimde ikinci tipte kalamayacağım kesinleşti. Ancak bu kararı aldım çünkü bu rezil kampanya gerçekten bu ülkenin son kalesi olan Vatan Partisi’ni barajın altına sokmak için gitti.

Savaş sanatında da geri çekilme vardır (yani, gücü yeniden kazanmak için geri çekilme). Bu, savaştan çekildiğimiz ve yenilgiyi kabul ettiğimiz anlamına gelmez.

Bu karanlık odaklarla mücadelemiz ölene kadar devam edecek. Bağımsız bir Türkiye için her yolu deneyeceğiz.

Türkiye bir gün ayaklar altına alınırsa bilin ki biz öldük. Çünkü biz ya istiklal ya ölüm diyenlerdeniz.

Şimdi işimiz; Ülkenin son kalesini, Ülke Partisi’nin Meclis’e girmesi için veriyoruz.

Umudunuzu ve inancınızı canlı tutun.

Sonunda vatanını sevenler kazanacak.

Bütün gözlerinden öpüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu