Haber

Görme Engelliler Futbol B1 Altyapı Geliştirme ve B Milli Takım Seçme Kampı Denizli’de Başladı

Görme Engelliler Futbol B1 Altyapı Geliştirme ve B Milli Kadro seçme kampı 16-24 Temmuz tarihleri ​​arasında Denizli’de yapılacak. Şirinköy Tesisleri’nde devam eden kampın ardından B1 Futbol 2. Lig maçları başlayacak.

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen Futbol B1 Altyapı Geliştirme ve B Milli Takım seçme kampı Denizli’de başladı. gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Şirinköy Futbol Sahası’nda futbolcular antrenman sırasında bol bol oksijen depoluyor. Yoğun bir tempoda devam eden Milli Takım Kampı 8 gün sürecek. Şirinköy Futbol Sahası’nda yürütülen çalışmaların sonunda sporcular Prof. Dr. Cevat Akşit, Öğrenci Yurdu’nda eğitim faaliyetleri ve konaklama yapıyor. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu 2023 eğitim ve altyapı faaliyetleri programında düzenlenen kamp sonunda B1 Futbol 2. Lig müsabakaları turnuva şeklinde Denizli’de yapılacak.

“Denizli’ye gösterilen ilgiden memnunuz”

Kampla ilgili değerlendirmelerde bulunan Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım, alt yapıya büyük önem verdiklerini ve federasyonun Paris kontenjanı olan ilk grup branş olması nedeniyle kampa keyifli başladıklarını söyledi. 2024 Paralimpik oyunlarında futbolda başarılı oldukları yer. Yıldırım, Denizli’nin kendileri için önemine değinerek; Gösterilen ilgi, mevcut tesislerin durumu, Sesler Ligi’nde takım olması, milli takımlara sporcu yetiştiren bir il olması nedeniyle Denizli’yi Görme Engelliler Futbolu için değerli bir merkez olarak gördüklerini söyledi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin kolaylaştırıcı ve samimi yaklaşımı. . – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu