İş

Citi varlık bölümü stratejik işe alımlarla yeniden şekilleniyor

Citigroup’un yeni atanan servet başkanı Andy Sieg, servet yönetimi hizmetlerini güçlendirmek için stratejik bir hamle yaparak yeni işe alımlarla önemli liderlik değişiklikleri yaptı. Kris Bitterly, müşterilere işverenleri aracılığıyla hizmet vermeye odaklanan bir bölüm olan Wealth at Work’ün başına getirildi.

Bu geçiş Eylül ayında gerçekleşecek ve Bitterly, Naz Vahid’in geçtiğimiz ay görevden ayrılmasının ardından geçici olarak bu görevi yürüten Joe Ryan’dan görevi devralacak.

Eş zamanlı olarak Keith Glenfield, Bitterly’nin yatırım çözümleri başkanı olarak önceki pozisyonunu doldurmak üzere işe alındı. Sieg’in Merrill Lynch Varlık Yönetimi’ndeki eski iş arkadaşı olan Glenfield, Bitterly yeni görevine geçtiğinde yeni rolünü üstlenecek.

Citigroup’taki mevcut görevine Eylül ayında başlayan Sieg, şu anda Citi dışında yönetilen tahmini 5 trilyon dolarlık müşteri varlıklarının önemli bir bölümünü ele geçirmeye odaklanıyor. Geleneksel bankacılık ve kredi hizmetlerinin ötesine geçmek için müşterilerin yatırım varlıklarını kazanmaya “lazer benzeri bir odaklanma” ihtiyacını vurguladı.

Ayrıca, Dawn Nordberg geçtiğimiz hafta Morgan Stanley’den entegre müşteri katılımına öncülük etmek üzere göreve getirildi. Bu yeni rol, bu ayın başlarında göreve başlayan Viswas Raghavan’ın liderliğindeki bankacılık birimi de dahil olmak üzere şirket içindeki işbirliğini geliştirmek üzere tasarlandı.

Citigroup CEO’su Jane Fraser, diğer kurumlara yatırılan müşteri varlıklarından daha büyük bir pay elde etmenin önemini de vurguladı. Nisan ayında yatırımcılara hitaben yaptığı konuşmada Fraser, bu hedefe ulaşmanın orta vadede getirileri artırmak için çok önemli olduğuna işaret etti.

Varlık bölümü, Citigroup’un operasyonel performansını artırması ve kredilere olan bağımlılığını azaltmak için iş karmasını ayarlaması açısından kritik bir alan olarak görülüyor. Bank of America analistleri, Citi’nin daha büyük küresel bankalar ve ABD’li rakipleriyle rekabette karşılaştığı zorlukların altını çizdi. Citigroup’un UBS, HSBC, Morgan Stanley, JPMorgan ve Bank of America gibi devlerle nasıl etkin bir şekilde rekabet etmeyi planladığını açıkça ifade etmesi gerektiğini belirttiler.

Analistler ayrıca, Citigroup’un servet bölümüne yönelik geri dönüş çabalarının başarılı olmaması halinde, bankanın işinin bu bölümü için stratejik alternatifleri değerlendirebileceğini öne sürdü. Sieg’in, Citigroup’a katılmasından bu yana halka açık ilk konferans konuşmasında servet bölümüne yönelik stratejisini daha da detaylandırması bekleniyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu