Haber

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın Pankartlarını Engelleme Girişimi

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın tanıtım pankartlarının engellenmesi girişimine tepki gösterdi. Sarı, “Korkunun ölüme faydası yok. Belki korkuyorlar, koltuklarından vazgeçmek istemiyorlar, tüm güçlerini kullanacaklar. Ama mücadelemize inanan, güvenen halkımızın desteği” dedi. Şehrin geleceğinde her zaman yanımızda olacak.”

AKP yönetimindeki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı polisler ile Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis grupları, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın tanıtım pankartlarını engellemeye çalıştı. Ahmet Akın’ın kiraladığı binanın cephesine önce polis, ardından da polis pankartların asılmasını engellemeye çalıştı. Pankartlar ancak CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı’nın olay yerine gelmesinin ardından yerlerine asıldı.

AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı polis ekipleri ve onlarla birlikte hareket eden polisler, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın kent merkezinde kiraladığı duvarlara ve bina cephelerine asılan pankartlara defalarca müdahale etmeye çalışıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP’nin adayı Yücel Yılmaz, kamu kaynaklarıyla yürüttüğü seçim kampanyasının yanı sıra CHP’nin adayı Ahmet Akın’ı engelleme girişimlerini de sürdürüyor. Balıkesir’de yaklaşık bir aydır seçim kampanyaları yürüten Ahmet Akın’a ait çok sayıda pankart, AKP Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı gruplar ve polis tarafından indirildi. Adaylığı açıklanan AKP’li Yılmaz’ın posterleri hem kamusal alanlarda hem de kamu bütçesi kullanılarak şehrin her yerinde sergileniyor.

Son olayda, Karesi ilçesi Salih Tozan Caddesi üzerinde bulunan binanın cephesine asılan CHP’li Ahmet Akın’ın pankartına müdahale edilmeye çalışıldı. Akın adına çalışan gruplar, daha önce sözleşmeli olarak kiralanan binanın cephesine pankart asmak için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin hemen karşısındaki apartmana geldi. Önce AKP yönetimindeki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı polis grupları, vinçlerle çalışmaya başlayan ekiplere müdahale etmeye çalıştı. Polis ekipleri sözleşme, muvafakat ve izin belgelerinin gösterilmesinin ardından geri çekilmek zorunda kaldı. Bunun üzerine polis ekipleri pankartların asılmasını engellemek için devreye girdi. CHP Balıkesir İl Müdürlüğü avukatları hukuki bir sorun olmadığını açıklasa da polis ekipleri pankartların asılmasına engel olmakta ısrar etti. Avukatlar ile polis ekipleri arasında görüşmeler devam ederken olay yerine CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı geldi. Sarı’nın gelişiyle polis grupları geri çekilirken pankart asma işlemi devam etti.

Olayın ardından Serkan Sarı’nın yaptığı açıklama şöyle:

“Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ahmet Akın’ın sunumu ve hazırladığımız pankartın bugün dış cephede sergilenmesiyle ilgili olarak burada yaptığımız pankart asma çalışmasını engellemek için polis arkadaşlarımız müdahale ediyor. Polis ekipleri de bazı müdahalelerde bulundu. Şikayet dilekçemize rağmen rastgele müdahale ettiler.Hiçbir işlem yapılmadı.Bu pankartların buraya asılmasını engelleme çabasıyla karşı karşıya kaldık.5 gün geçmesine rağmen herhangi bir karar verilmedi ve şikayetimize müdahale edilmedi. O gün çalışmalar yapılıyordu, yetkili arkadaşlarımıza ‘Bu pankart, bayrak buraya asılamaz’ dedik. Asılmasına izin verildi ama bugün çalışmamızı engellemek istediler.Polis arkadaşlarla gerekli toplantıları yaptık.Biz buraya pankartı asıyoruz, asacağız.Eğer ilgili kurum bize cevap vermezse Beş gün sonra bize hızla müdahale etmek istiyorlar, biz de buna karşı çıkacağız.

“YERLERİNDEN AYRILMAK İSTEMİYORLAR”

“Bugün Balıkesir’e ve Kuva-yi Milliye şehrine inanan kadrolar ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar güç kullanmak isterlerse kullansınlar mücadelelerinden ve direnişlerinden asla geri adım atmayacaklardır. Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Ahmet Akın, evlat Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğuna Balıkesir’in oğlu Ahmet Akın, Kuva-yi Milliye Ahmet Akın milletimizin iradesiyle oturacak. Endişelenmenin faydası yok. Belki korkuyorlar, yapıyorlar. Koltuklarından vazgeçmek istemeyenler tüm güçlerini kullanacaklar ama bizim çabalarımıza inanan, şehrin geleceğine güvenen, bu şehri güvende olan birine emanet etmek isteyen halkımızın takviyesi her zaman yanımızda olacaktır. Bu mücadelede geri adım atmadan, hukuk çerçevesinde haklarımızı koruyarak sonuna kadar mücadele edeceğiz. Karar varsa açıklansın. O karara uymak boynumuzun borcudur ancak kararlar tek taraflı değildir. Adil, vicdanlı ve hukuken eşit bir şekilde uygulanması gerekiyor. Birlikte başaracağız. “Hep birlikte gücümüzü, milletin gücünü, milletin gücünü ve Balıkesir’in gücünü her zaman güvence altına alacağız.”

Sarı’nın konuşması sırasında sokaktan geçen bir vatandaş, “Ahmet Akın bizim en yakın temsilcimizdir” sözleriyle Sarı’ya seslendi.

Sarı, vatandaşa, “En yakınımız Ahmet Akın’dır. Bunu kimse engelleyemez. Merak etmeyin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu