Teknoloji

Windows 11’in görev çubuğu için sürpriz bir yenilik yolda olabilir

Görünüşe göre Microsoft, kullanıcılara daha fazla görev çubuğu özelleştirme özelliği sunmaya hazırlanıyor.Windows 11 derleme 25300’de (en son Geliştirici sürümü) keşfedilen yeni kod satırları, görev çubuğunun saatini ve tarihini değiştirmenize izin verebilecek seçeneklere işaret ediyor:

  • Görev çubuğu saatini gizle.
  • Sistem çubuğunda saati ve tarihi gizleyin.
  • Görev çubuğunuzun köşesindeki saat ve tarih bilginizi gizlemek için bunu açın.

Ancak, bu satırların varlığının, Microsoft’un görev çubuğu saatini devre dışı bırakma özelliğini tanıtmak üzere olduğu anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Çünkü kararlı sürümlerde bu özelliği görmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Yine de Microsoft’un Wi-Fi, ses ve pil göstergelerini ayırmak isteyen ya da görev çubuğunu ekranın üst kısmına yerleştirmek isteyen Windows 11 kullanıcılarını göz ardı ederken böyle bir seçenek eklemeyi düşünmesinin ise bambaşka olduğunu söyleyebiliriz.

Görev çubuğundaki tarih ve saat, Windows 11’in yakında etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza izin verecek tek parçası gibi görünmüyor. Önümüzdeki ay çıkması bekleniyor 2. an güncellemesidaha akıcı ve minimal bir görünüm için taşma menüsünü kapatma seçeneğiyle yeniden tasarlanmış bir bildirim alanı getirecek.

haber-cardak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu