Haber

Ukrayna Devlet Başkanı işe alım şeflerini görevden alacak

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky, tüm bölgesel askere alma merkezlerinde askere alma şeflerinin görevden alınacağını ve yerlerine “savaşın ne olduğunu ve savaşta rüşvetin neden vatana ihanet olduğunu çok iyi bilen” savaş gazilerinin alınacağını duyurdu.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky, Ulusal Güvenlik ve Savunma Komitesi toplantısında, bölgesel askere alma merkezlerindeki askere alma amirlerinin denetim sonuçlarının ele alındığını belirtti. Devlet Soruşturma Bürosu, İçişleri Bakanlığı ve Ulusal Yolsuzlukla Mücadele Dairesi gibi devlet kurumlarının toplantıda kapsamlı raporlar sunduğuna dikkati çeken Zelenski, şu anda bölgesel işe alım merkezleri ve görevlileri hakkında açılan toplam 112 ceza davası olduğunu bildirdi. 33 şüpheli olduğunu.

“SAVAŞIN NE OLDUĞUNU BİLENLER BU SİSTEMİ YÖNETMELİDİR”

Tüm bölge askere alma şeflerinin görevden alındığını ve yerlerine savaş gazilerinin alınacağını anlatan Zelenski, “Bu sistem, savaşın ne olduğunu ve savaş zamanında rüşvet vermenin vatana ihanet anlamına geldiğini çok iyi bilen kişiler tarafından yürütülmelidir.” kayıpları nedeniyle siperlerde olmayan, ancak onurunu koruyan, bu işe alma sistemiyle emanet edilebilecek kişilerdir. Bu karar, Başkomutan Zaluzhny tarafından uygulanacaktır. Bölgesel işe alım merkezlerinin yeni liderleri, atanmadan önce Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından incelenecek” dedi.

“SAYGILARINI GÖSTERMEK İSTİYORLARSA CEPHEYE GİTMELİLER”

Hakkında ceza soruşturması açılan her ‘askeri komiser’den hesap sorulacağını vurgulayan Zelenski, “Görevden alınan ‘askeri komiserler’ ve hiçbir suç ve ihlal delili olmayan diğer görevliler, apoletlerini korumak istiyorlarsa, ve onurlarını kanıtlamak için savaş cephesine gitsinler.”

Askeri sağlık komitesi sisteminin düzgün çalışmadığını söyleyen Zelenski, Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu’nun iki hafta içinde bu konuyla ilgili bir toplantı yapacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu