Haber

Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan’ın hayatını konu alan ‘Leyla Hanım’ filminin galası yapıldı.

Türkiye’nin tek aşamalı seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan’ın hayatını konu alan “Leyla Hanım” filminin galası Kocaeli’de yapıldı.

Filmin oyuncuları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki gösterim öncesinde basına açıklama yaptı.

Leyla Atakan’ı canlandıran oyuncu Özge Borak ise çok heyecanlandığını belirterek, “Bir an önce izlemek istiyoruz. İzledikten sonra herkesin ne hissedeceğini merak ediyoruz. Bugün burada olduğum için hem mutluyum hem de gururluyum. ” söz konusu.

Oyuncu Devrim Nas da filmde yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Projeyi kabul ettiğimde Leyla Hanım’ı Türkiye’ye tanıtacak bir işin parçası olacağımı hissettim.” dedi.

Filmin en hızlı kabul ettiği projelerden biri olduğunu belirten oyuncu Bekir Aksoy, “Çok heyecanlıyız. Pandemiden sonra çok sıkıntı yaşandı. Çok keyifli bir proje olduğuna inanıyorum. Seyirci de izlemekten keyif alacak. ” dedi.

Oyuncu Beyti Engin de Leyla Atakan gibi önemli bir ismin hikayesini anlatmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Leyla Atakan’ı minnetle andıklarını belirten yönetmen İlke İşisağ, “Uzun zamandır bu anı bekliyorduk, umarım herkes çok beğenir.” söz konusu.

Galaya katılan TBMM Başkan Vekili Gülizar Biçer Karaca, ilham kaynağı Leyla Atakan’ın filmini izlemekten büyük onur ve gurur duyacaklarını söyledi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, filmin senaryo danışmanlığını yapan Gani Müjde ile sinema ve sanat dünyasından çok sayıda kişi de filmi izledi.

Senaryosunu yazar ve yönetmen İşisağ’ın üstlendiği filmin yürütücü yapımcılığını Koral Altın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde üstleniyor, yapımcılığını ise İzmit Belediyesi üstleniyor.

Film, Türkiye’nin doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olan ve 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971’de üç meclis üyesi arkadaşıyla birlikte trafik kazasında hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatına odaklanıyor. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu