Haber

Taksi muayenesinde araç muayenesi biten taksi şoföründen taksi sahibine ‘tebrikler’ mesajı

Taksi kontrolünde araç muayenesi biten taksiciden araç sahibine ‘tebrikler’ mesajı

Fatih’te ticari taksiler denetlendi: Sürücülere ceza kesildi

İSTANBUL – Fatih’te ticari taksicilere yapılan kontrolde emniyet kemeri takmayan taksici hakkında cezai işlem uygulandı. Polis ekiplerinin yaptığı incelemelerde, aracın birebir incelemesinin bittiği belirlendi. Aracın muayenesinin yapılmadığı araç sahibi ile yaptığı telefon görüşmesinde cezai sürecin ardından araç sahibine ‘hayırlı olsun’ dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sivil Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, ticari taksi şoförlerinin kısa mesafeli yolcu/turist seçimi, taksimetrelerin açılmaması gibi şikayetleri kontrol etti. Taksimetre tarifelerinin güncellenmesinin ardından yapılan ilk kontrolde kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı.

“İyi şanslar, iyi şanslar”

Muayene sırasında emniyet kemeri takmayan ve kullandığı aracın muayenesinin bittiğini öğrenen taksici, araç sahibini aradı. Taksici cezaya tepki göstererek, “Yolcunun valizi varmış, yardım etmek için indiğimde çıkardım. Her an emniyet kemerini takıp çıkarmak zorunda mıyız. Aracın muayenesi” dedi. bitti.Aracın muayenesi 3 ağustosta bitti.Bugün ağustos Muaynesi bir hafta önce bitti.Hayırlı olsun.”Hayırlı olsun Salih bey! Ben senin için buradayım, dedi.

Denetimde emniyet kemeri takmayan 10 sürücüye 4 bin 360 TL, taksimetreyi açmayan 1 sürücüye 951 TL, araç muayenesi tamamlanan sürücüye 1 bin 979 TL para cezası uygulandı.

konyaalti-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu