Ekonomi

Siirt’te TPAO’ya ait 2 alan için kamulaştırma kararı alındı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün (MAPEG) kamulaştırmaya ilişkin kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre TPAO’nun başvurusunu değerlendiren MAPEG, Siirt ili Kurtalan ilçesi Saipbeyli köyünde petrol prosesi için gerekli olan ve kamulaştırması kamu yararına olan, talep nedeniyle uzlaşmayla satın alınamayan arazinin satın alınmasına karar verdi. Piyasa kurunun üzerinde ve acil el koyma kararı verilmesi gereken bir fiyat. içindeki parsellerin kamulaştırılmasına karar verildi.

EPDK KARARI

Öte yandan, “İletim Sistemindeki Sayaçlarda Ölçülerin Yanlış Kaydedilmesi veya Kaydedilmemesi ve Sayaç/Ölçüm Devresine Müdahale Edilmesi Halinde Oluşturulacak Usul ve Esaslar Hakkında Usul ve Esaslar”a ilişkin Enerji Piyasası Yönetmeliği kararı da açıklandı. Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre EPDK, ana sayacın veya ana ve yedek sayacın uzaktan okunamaması, hatalı okunması, kayıt yapılmaması, muayene ve test sonucu hatalı ölçüm yapması, mührünün kırılması veya engelleyici müdahalelerde bulunulması durumlarında. İletim sistemine bağlı ölçüm noktalarında mutabakata esas olan gerçek ölçümler yapılarak sayaçlar kullanıcı tarafından tespit edilir. Sayaç verilerinin belirlenmesinde kullanılacak prosedürleri ve müdahale süresini belirleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu