Teknoloji

Reanult’tan En Ucuz Elektrikli Otomobil Modeli: Yeni Twingo Sevimli Tasarımıyla Gönülleri Fethetmeye Geliyor

Renault, kompakt tasarımıyla öne çıkan Twingo serisinin yeni elektrikli modelini tanıttı. 2026 yılında satışa çıkacak araç, uygun fiyatı ve verimliliğiyle şimdiden övgü topladı.

Detaylar ?

Uzun yıllardır popüler şehir içi araçlarıyla ülkemizde beğeniyle karşılanan Renault, geçtiğimiz gün ünlü Twingo serisinin yeni elektrikli modelini tanıttı.

Diğer Twingo modelleri gibi kompakt yapısıyla öne çıkan yeni elektrikli Twingo, özellikle serinin ilk nesillerine benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Fransız üretici, dün gerçekleştirdiği lansmanda yeni aracıyla ilgili pek fazla teknik detay vermese de otomobilin rakiplerine göre daha verimli çalışacağını iddia ediyor.

Öyle ki yeni Twingo’nun 100 kilometrede yalnızca 10 kWh elektrik tüketeceği söyleniyor. Günümüzün elektrikli araçlarının aynı mesafede yaklaşık 13 ila 14 kWh enerji tükettiğini dikkate alırsak Renault’nun bu argümanında dengeli olduğunu söyleyebiliriz.

Renault, yeni elektrikli Twingo’nun menzili, motor detayları ve diğer özellikleri hakkında henüz bilgi vermedi.

Otomobilin bir diğer sevindirici yanı ise oldukça uygun fiyata satılacak olması. Markanın açıklamasına göre elektrikli Twingo, Avrupa pazarında 20 bin euronun altında bir fiyat etiketine sahip olacak.

Bu arada Avrupa’da üretileceği açıklanan aracın ülkemizde ek gümrük vergisine tabi olmayacağı ve Türkiye’ye rakiplerine göre daha ucuz fiyata ulaşacağı düşünülüyor.

Uygun fiyatıyla Dacia Spring ve Citroen e-C3 gibi elektrikli araçlara rakip olacak Twingo, 2026 yılında satışa çıkacak.

Yeni Renault Twingo hakkında bildiklerimiz şimdilik bunlarla sınırlı. İlerleyen süreçte yeni elektrikli otomobil hakkında daha fazla detay öğreneceğimizi varsayıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu