Haber

Ramazan Bayramı boyunca İzmir’de toplu ulaşım ücretsiz olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda Ramazan Bayramı’na özel düzenleme yaptı. Tüm toplu taşıma araçlarında sefer sıklıkları artırıldı. ESHOT ayrıca 15 sinirle bayramın arifesinde ve bayramın ilk iki gününde mezarlıklara özel seferler düzenleyecek. Bayram boyunca toplu ulaşım ücretsiz olacak.

Büyükşehir-TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüs, metro, tramvay ve vapurlar Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz hizmet verecek. Tatil yoğunluğu dikkate alınarak tüm ulaşım araçlarında sefer sıklıkları da artırıldı.

Mezarlıklara özel 15 satır
ESHOT Genel Müdürlüğü de bayram arifesinde ve bayramın ilk iki gününde mezarlıklara özel toplam 15 hatta hizmet verecek. Baykuş gezileri bayram boyunca devam edecek. Tüm hatların hareket saatleri ve durak bilgileri www.eshot.gov.tr ​​adresinden görüntülenebilir.

Metro ve tramvay hizmetleri
İzmir Metrosu 06.00 – 12.00 saatleri arasında 7.5 dakikada bir, 12.00 – 20.00 saatleri arasında 6 dakikada bir ve tatil günlerinde 20.00 – 00.20 saatleri arasında 7.5 dakikada bir hizmet verecek. Karşıyaka Tramvayı 06.00 – 07.00 saatleri arasında 15 dakikada bir, 07.00 – 00.20 saatleri arasında ise 10 dakikada bir hizmet verecektir. Konak Tramvayı 06.00 – 00.20 saatleri arasında 7.5 dakikada bir hizmet verecek.

İZDENİZ’de baykuş seferleri
İZDENİZ gemilerinde ise hafta içi tarifesi arife günü, hafta sonu tarifesi ise üç günlük tatil döneminde uygulanacak. Bayramın birinci ve ikinci gün gecelerinde baykuş seferleri yapılırken, yoğunluklara göre ek seferler de yapılabilmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu