Haber

Ömer Çelik, AK Parti seçim kampanyasına yönelik saldırıyı kınadı

Yerel seçimlere günler kala heyecanlı anlar yaşanıyor.

Açıklanan adaylar çalışmalarını sürdürürken vatandaşlarla bir araya geliyor.

Bu kapsamda AK Parti Küçükçekmece adayı Aziz Yeniay’ın seçim faaliyetleri için düzenlediği program uzun namlulu silahlarla düzenlendi.

Saldırıda yaralanan bir vatandaş hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Soruşturma başlatıldı

Polis ekipleri saldırının sorumlularını yakalamak için çalışma başlattı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

“Türkiye’deki seçim süreçlerine gölge düşürecek bir eyleme izin verilemez.”

Çelik açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Demokrasimizin güvenliği, tüm siyasi partilerimizin güvenliğini de kapsar. Elbette, tüm siyasi partilerde görev yapan, vatandaşlarımızla kendi partileri adına buluşan siyasi parti temsilcilerimiz ve çalışanlarımızın güvenliğinin sağlanması, siyasi partilerin topyekun güvenliğidir.” Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin güvenliğidir. Seçim dönemlerinde sanki sandığa giderken istikrarsız insanlardan oluşan bir takım oluşturmaya çalışıyorlar.” Bir takım sorular ve bir takım şüpheler ortaya çıktığında, Türkiye’de seçim süreçlerine gölge düşürecek hiçbir eyleme izin verilmeyeceğini açıkça belirtmek isterim.

“Türkiye’de sandık başına gitmenin tüm yolları, tüm siyasi partiler için güvenliği içermektedir.”

Vatandaşlarımızla birlikte sandık ortasına girmeye çalışanlara her ne şart altında olursa olsun kesinlikle izin verilmeyecektir. İster bu bölgedeki gelişmelerden kaynaklanan bazı terör örgütlerinin eylemleri, ister başka grupların eylemleri, ister bir grup insanın eylemleri olsun, Türkiye bunların hepsine cevap verebilecek güvenilir bir ülkedir. Türkiye’de sandıklar güvenlik altındadır. Sandıklara giden tüm yollar tüm siyasi partiler için tamamen güvenlidir. Vatandaşlarımızın bu konuda herhangi bir şüphe duymasına gerek yok. “Türkiye, yüksek güvenlik kapasitesiyle demokrasisine sahip çıkarak yoluna devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu