Haber

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi’nin yeni binasının temeli atıldı.

Üniversite yerleşkesindeki şantiye alanında gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, yeni binanın hayırlı olmasını dileyerek, “Anadolu irfanının temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli’nin adını taşıyan yeni bir binaya kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Nevşehir bir üniversite şehri olmasının yanı sıra Nevşehir’i de ispatlamıştır.” Turizm kenti olmak.” dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran yaptığı konuşmada, “Her alanda gelişen ve büyüyen bir Türkiye var ve bu ülkenin en nadide şehirlerinden biri, Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’imiz de yetişmeye çalışıyor. bu gelişme ile. Büyüyen ve gelişen Türkiye’de ve Nevşehir’de daha önce olduğu gibi çalışmaya devam edeceğiz. Diş Hekimliği Fakültemizin ve hastanemizin şehrimize hayırlı olmasını istiyorum.” söz konusu.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Diş Hekimliği ve Uygulama Fakültesi Hastanesi’nin 20 ayda tamamlanmasının planlandığını, 200 milyon liraya mal olacak binanın üniversiteye ve şehre değer katacağını söyledi.

Aktekin, üniversiteye destek veren hayırseverlere teşekkür ederek, “NEVÜ Diş Hekimliği ve Uygulama Fakültesi Hastanesi toplam 14 bin metrekare alanda hizmet verecek. Fakültenin yanı sıra 89 diş ünitesi, vardiya polikliniği olacak. , lokal ameliyathane ve yataklı servis ve modern teknolojinin tüm imkanları.” terimleri kullandı.

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan’ın konuşmalarının ardından katılımcılar düğmelere bastı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

koprukoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu