Haber

MİT, MLKP’nin bir Suriyeli subayını etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), MLKP’nin sözde Suriye sorumlusu ve kırmızı kategoride aranan “Yılmaz Behrareş” kod adlı Osman Nuri Ocaklı’yı Suriye’nin Aynularab (Kobani) bölgesinde etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, MLKP adına Türkiye’de birçok hareketin emrini veren ve Bursa’daki cezaevi saldırısı da dahil olmak üzere birçok terör eylemini organize eden Osman Nuri Ocaklı, MLKP’nin yönetim ekiplerinde yer aldı.

Suriye ve Türkiye’de PKK/KCK üyeleri ile güvenlik güçlerine yönelik eylemlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı olan Ocaklı, MİT’in takibinin ardından Suriye’nin kuzeyindeki Aynularab bölgesinde etkisiz hale getirildi.

MLKP’nin Suriye’deki en üst düzey yöneticisi olan ve Ocak 2023’te MİT tarafından etkisiz hale getirilen “Ahmet Şoreş” kod adlı Zeki Gürbüz’den sonra MLKP’ye yönetici olabilecek isimlerden biri olan Ocaklı’nın ölümü büyük yankı uyandırdı. örgüte darbe.

2000 yılından beri faaliyet göstermektedir

Terörist Ocaklı, 2000 yılından bu yana MLKP’nin Türkiye’deki silahlı aygıtı FESK’in sorumlusu olarak terör faaliyetlerini sürdürüyor.

PKK ile yakın örgütsel bağları bulunan Ocaklı, 2014 yılında Irak’ın Kandil bölgesine, 2015 yılında Suriye’nin Rasulayn bölgesine taşınarak terör faaliyetlerini sürdürdü.

2018 yılında MLKP adına Türkiye ile Suriye arasındaki kaçak geçişlerden sorumlu olan terörist Ocaklı, “Baran” kod adlı Bayram Namaz’ın “örgütün Suriye’deki sağ kolu ve 3. adamı” oldu. sözde eski MLKP Suriye yetkilisi.

2019’da Namaz’ın etkisiz hale getirilmesinin ardından MLKP’nin Suriye sorumlusu terörist Zeki Gürbüz’ün konuşmada yardımcısı olan Ocaklı, geçen yıldan bu yana Aynularab’da ilahiyat sorumlusu seviyesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu