Haber

Mahkeme Kararını Verdi: “Burulaş, Güzelyalı Yat Limanını İşletemez”

Bursa 4. İdare Mahkemesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2020 yılında Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Güzelyalı Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı’nın Yat Limanı kısmının BURULAŞ tarafından işletilmesinin iptaline karar verdi.

Güzelyalı Yat Limanı ve Balıkçı Barınağı’nın marina kısmının Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla BURULAŞ tarafından işletilmesine karar verilirken, Mudanya Belediyesi hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle kararı mahkemeye taşıdı. Mahkeme, ilgili mevzuat uyarınca “Büyükşehir Belediyesi’nin hafriyat sahaları, toplu taşıma hizmetleri, sosyal tesisler, büfe, otopark ve çay bahçeleri işletebileceğini ancak, marina işletmeciliğini Meclis kararı ile BURULAŞ’a devredemediğini, Devlet İhale Kanununa tabi olmaksızın.”

Kararı pahalıya mal eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Göreve geldiğimiz günden bu yana haklı çıktığımız her davada sürecin sonuna kadar gittik ve sonunda kazanımlarımıza ulaştık. Varlıklara hep sahip çıktık. Mudanyalıların hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karsiyaka-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu