Haber

Madalya avcısı şampiyonlar

ESKİŞEHİR (İGFA) – Yetiştirdiği sporcularla katıldığı şampiyona ve turnuvalarda birbirinden değerli başarılara imza atmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, ulusal ve uluslararası arenada adından söz ettirmeye devam ediyor. Birçok farklı branşta ülkemizi ve şehrimizi temsil eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, yetiştirdiği özel sporcuların başarılarıyla Eskişehir’in gururu olmaya devam ediyor.

Son olarak Konya’da düzenlenen Paraswimming Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışması büyük heyecana sahne oldu. Eskişehir’in başarılı sporcuları yarışlara damga vurarak büyük başarılara imza attı.

Daha önce İslami Dayanışma Oyunları’na ev sahipliği yapan Konya Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen yarışmada sporcular şunları söyledi: Serbest, Sırtüstü, Kurbağalama, Kelebek ve Bireysel Karışık kategorilerinde yarıştı. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Paraşütle Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Grup Seçme Yarışması’na 65 kulüpten 195 sporcu katıldı.

Yarışlarda mücadele eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 10 sporcusu, yaş kategorileri de dahil olmak üzere toplam 19 altın, 11 gümüş ve 4 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergenen de Eskişehir’in başarılı sporcularını tebrik etti.

Eskişehir’in gururu yüzücülerimiz, kendilerine olan inançları ve verdikleri destek için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan İtina ve kulüp yönetimine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu