Haber

Karayollarında İnşaat ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor

Karayollarının üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kesimlerinde yavaş araç kullanılması, trafik işaret ve sinyallerine uyulması gerekmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre Kuzey Marmara Otoyolu’nun 156-162 numaralı yolu. Kuzey ulaşım yolunun (Ankara-İstanbul istikameti) 1000 km’de bakım ve onarım çalışmaları yapılacaktır. Çalışmalar sırasında bu yoldaki ulaşım güney ulaşım yoluna (İstanbul-Ankara istikameti) aktarılarak iki yönlü trafik akışı sağlanacak. Bu nedenle sürücülerin trafik işaret ve sinyallerine dikkat etmesi önemlidir.

Gaziantep-Şanlıurfa Karayolu 23-27 Birecik-Suruç kavşakları kesimi. Kilometrelerdeki yol yapım çalışmaları nedeniyle Şanlıurfa istikametine şerit transferi yapılarak, ulaşım Gaziantep istikametinden itibaren iki yönlü ve kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.

Anadolu Otoyolu’nun İzmit Batı-Kandıra kavşakları arasındaki güney yolunda 22.00-06.00 saatleri arasında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılacak. Çalışmalar nedeniyle İstanbul-Ankara yönü trafiğe kapatılacak ve akış İzmit Batı Kavşağı’ndan D-100 Devlet Yolu’na yönlendirilecek.

Mudurnu-Bolu yolunun 0-4. Kilometrelerce süren asfalt yüzey kaplama çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak devam ediyor.

Çivril-Dinar yolunun 2-8. kilometre yol inşaatı, Kocaeli-Sakarya yolu Sakıp Sabancı Köprü Kavşağı, Sivas-Zara yolunun 13-19’unda ortak yenileme. Kilometrelerce süren imalat, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve sinyallerine dikkat etmesi gerekiyor.

Elazığ-Bingöl il sınırı-Bingöl yolunun 21-24. Yol yapım çalışmaları nedeniyle kilometrelerde kontrollü ulaşıma izin veriliyor.

Viranşehir-Kızıltepe yolunun 48-49’u. Yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmında ulaşım iki yönlü olarak devam ediyor.

Eskisehir-Kütahya yolunun Eskisehir istikameti, 27-30. kilometre boyunca çelik hasırla yapılan şev koruma çalışmaları kapsamında tek şerit trafiğe kapatılıyor ve akış tek şeritten kontrol ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu