Haber

İsviçreli heyet Şırnak’taki okullara kabul edilmedi

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri takip etmek için Şırnak’a gelen İsviçreli heyet, asker ve polis tarafından okullara götürülmedi. Heyette yer alan Tobia Schnebli, okullarda asker ve polis bulunmasının demokratik hukuk devletine aykırı olduğunu belirtti.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Schnebli, “İsviçre’den Şırnak’a seçimleri takip etmek için geldik. Ancak gittiğimiz okullarda çok fazla asker, polis ve jandarma olduğu için bize izin bile vermediler.” okul bahçelerine, demokratik seçim polis kontrolünde, bizi okula götürmedikleri için bize de hakaret edildi, ‘Sizler burada ne işiniz var Suriye’ye gidin, silahlarıyla bekliyorlar’ diye hakaret ettiler. Silahlarıyla oy kullanıyorlar, bu da demokrasinin olmadığını gösteriyor.”

Kentte halkın demokratik koşullarda sandık başına gitmediğini belirten Schnebli, “Yedi okula gittik ve her birinden farklı başvurular oldu. Bizim gibi buraya gelmek isteyen çok grup vardı, onlar Şu anda bu gözlemleri raporluyoruz ve bu gözlemlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.” söz konusu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu