Haber

Hedeflerinin Karşısında Kadınlar Var: HÜDA-PAR’dan Meral Akşener’e Suç Duyurusu

HÜDA PAR’ın hedefi yine kadınlar. HÜDA-PAR, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında ‘hakaret’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

‘Seni evlat edinelim mi? O halde sen tam bir adamsın?’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HÜDA-PAR’ı sert şekilde eleştirdi. HÜDA-PAR’ın kadınlara yönelik sözleri nedeniyle hedef gösterilen Meral Akşener, “Bu ne anlama geliyor? Şimdi küfür edeceğim, twit diyelim. Seni koruyalım mı? Demek sen böyle bir adamsın? Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

Bu açıklamaların ardından HÜDA-PAR İnsan Hakları ve Hukuk İşleri Başkanlığı, Twitter hesabından Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Paylaşım şu şekilde: “Partimize yönelik ahlakı aşan, siyasi olgunluğa yakışmayan, bir siyasetçide olması gereken asgari nezaketi hiçe sayan çirkin hakaretler nedeniyle Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

‘Yalnız yaşayan kadınları güçlendiriyoruz’

Paylaşımda Akşener’in hangi ifadelerden dolayı hata duyurusunda bulunduğu belirtilmedi.

HÜDA-PAR seçim sürecinde ‘Kadınların mülkiyeti’ ile ilgili şöyle bir unsur vardır: “Mirasçısı olmayan veya bulunamayanların bıraktıkları miras devlet hazinesine değil, fakirlere bırakılmalı veya sadece fakir gençlerin evlenmesi gibi alanlarda kullanılmak üzere bir sandığın hesabına aktarılmalıdır. , yalnız yaşayan kadınların evlat edinilmesi ve yetimlerin bakımı.”

İstanbul Sözleşmesi’nin iptal sürecine sevinen HÜDA PAR’ın yeni hedefi 6284 sayılı yasa oldu. 6284 istedikleri formda. HÜDA PAR kadınları olduğu kadar Türk bayrağını da hedef alıyor.

aydintepe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu