Ekonomi

Graınturk Tarım ve Cw Enerji’nin halka arz tarihleri ​​açıklandı

Investing.com – SPK tarafından geçen hafta halka arz onayıGraınturk Tarım ve Cw Power Engineering’in halka arz aşamasında talep toplama tarihleri ​​belirlendi.

Graıntürk Tarım A.Ş.

Grainturk, bu hafta 17-18 Nisan tarihleri ​​arasındaki halka arz aşamasında şirket hisseleri için talep toplayacak. 25.000.000 TL nominal değerli paylar 17,6 TL sabit fiyattan satışa sunulacaktır.

Satılan payların tamamı eşit dağıtım esasına göre dağıtılacak olup, halka arz sonrasında şirketin halka açıklık oranı %20 olacak ve hisselerin satışından sonra halka arzın büyüklüğü yaklaşık 440 milyon TL olacaktır.

Cw Enerji Mühendislik Tic. ve San. A.Ş.

Cw Power, halka arz aşamasında 26 – 27 – 28 Nisan tarihlerinde 3 gün boyunca talep toplama sürecini yürütecek.

Aşırı talep olması durumunda şirket, ek satışlarla birlikte toplam 30.000.000 TL nominal değerli payları 108,6 TL’den arz edecek. Buna göre ilave satış olması durumunda şirketin halka açıklık oranı %24,24 olacaktır. Halka arzın büyüklüğü yaklaşık 3,2 milyar TL olacak. Bireysel yatırımcılara eşit olarak dağıtılacak olan Cw Power hisselerinin izahnamede açıklandığı üzere %80’i yerli bireysel yatırımcılara, %20’si ise yerli kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu