Teknoloji

Google’dan Yüzünüzü Fareye Dönüştüren Teknoloji

Google, dün düzenlediği I/O etkinliğinde ilk katlanabilir telefonundan yeni tabletine Android 14’ten uygulamalardaki geleceğin yeniliklerine kadar pek çok yeni ürün ve hizmeti tanıttı. Ayrıca, sohbet robotu Bard ve yapay zeka destekli arama motoru gibi şeyler de dahil olmak üzere yeni yapay zeka atılımlarını paylaştı.

Firmanın etkinlikte tanıttıkları bununla da bitmedi. Teknoloji devi şunları söyledi: Proje Oyun Yüzü isimli bir aracı da gösterdi. Bu teknoloji, yüzünüzü bir fareye dönüştürdüğü için çok dikkat çekti.

Project Gameface, fareyi yüzünüzle kontrol etmenize izin verecek

Project Gameface, kullanıcıların cihazlarındaki fareyi fare olmadan yüzleri aracılığıyla kontrol etmelerini sağlar. Web kamerası kullanan teknoloji yüz ve baş hareketlerini algılar , bu da bunu bilgisayarlarda imleç hareketlerine çevirir. teknolojinin yüzdesi 468 puanalgılayabilir ve kullanıcılar Her yüz ifadesine farklı hareketler atayabilirsiniz.(sağ tıklama için gülmek, sol tıklama için göz kırpmak gibi).

Dünya çapında birçok kullanıcı, hastalık da dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı klavye ve fare gibi donanımları kullanamaz. Google, klasik fareyi ortadan kaldıran Gameface projesi ile bu kullanıcılara yardımcı olmayı, oyun oynamalarını veya farklı deneyimler yaşamalarını sağlamayı amaçlıyor.

Şirket, projenin geliştirilmesinde kas distrofisi olan Lance Carr ile ortaklık kurdu. Bu hastalık zamanla kasları zayıflatabilir ve temel görevleri yerine getirememeye yol açar.

Adından da anlaşılacağı üzere Gameface Projesi hala geliştirme aşamasında . Gelecekte kullanıma sunulacak olanların oldukça faydalı olacağını tahmin etmek yanlış olmaz.

Google I/O 2023 kapsamında yapılan diğer duyurular için;

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu