Teknoloji

Geliştiriciler zaten Windows XP’yi Apple Vision Pro’da çalıştırmayı başardılar

Apple, haziran ayında 3.499 dolar fiyat etiketine sahip olacak Vision Pro adlı yeni bir AR kulaklığı duyurdu . Karma gerçeklik kulaklığı şu anda raflarda olmasa da Cupertinolu firması yazılım geliştirme kitini piyasaya sürerek 3. şahısların uygulama ve servis oluşturmaya başlamasını sağladı.

iOS ve macOS için bir sistem öykünücüsü ve sanal makine ana bilgisayarı olan UTM tam da bunu yaptı. 9to5Mac’in bildirdiği gibi, klasik Windows XP sanal makinesini Apple’ın Vision Pro simülatörüne taşıyarak farklı bir başarıya imza attılar.

UTM, X’te (eski adıyla Twitter) paylaşılan bir görüntüde Windows XP’nin visionOS üzerinde başarıyla çalıştığını gösteriyor. Ancak, kullanıcıların sanal makineyle etkileşime girmesine izin veren giriş artırma şu anda uygulanmadığından, sanal makineyi çalıştıktan sonra kontrol etmenin bir yolu yoktur.

9to5Mac, piyasaya sürüldüğünde UTM uygulamasının Windows XP’yi Vision Pro kulaklığınızda çalıştırmanıza izin vereceğini bildiriyor. Ancak haber kaynağı, Apple’ın iOS’ta sanal makine uygulamalarına izin vermemesi nedeniyle UTM’yi App Store’da bulamazsınız.devletler.

Apple Vision Pro, fiziksel bir kadran kullanarak tam sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik modları arasında geçiş yapmanızı sağlayabilir. El kontrolleri içermese de, kullanıcılar jestleri ve sesli komutları kullanarak uygulamalarda gezinebilir.

Cihaz ayrıca, Apple’ın tek bir şarjla yaklaşık iki saat çalışacağını iddia ettiği bir pil paketine sahip olacak. Doğrudan bir güç kaynağına bağlanmak da mümkündür. Vision Pro’nun içinde iki Apple silikon yongası var. Bunlardan biri, Mac’te de bulunan tanıdık M2 yongası, diğeri ise yeni bir R1 yongası.

Apple, WWDC 2023 sırasında Vision Pro’nun Apple’ın web sitesinde ve önümüzdeki yılın başlarında ABD’deki Apple Mağazalarında satışa sunulacağını duyurdu.

haber-kosk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu