Haber

Gabonlu Dina’nın ölümüyle ilgili flaş gelişme!

Karabük’te Filyos Çayı’nda cesedi bulunan 17 yaşındaki Gabon asıllı Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında 3 kez gözaltına alınan zanlı, savcılığın tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi, mahkemece 3 kez serbest bırakıldı Dursun A.Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, .’nin yeniden serbest bırakılmasına itiraz etti.

İtiraz üzerine savcılığın talimatıyla 4. kez gözaltına alınan Dursun A., sevk edildiği mahkemece tutuklandı. ‘Güçlü suç şüphesi’için tutuklandı.

‘ÖLDÜRMEDİM’

polis ekiplerince sağlık kontrolü yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı. Dursun A., hastaneye giren gazeteciler, “Sen mi yaptın? Öldürdün mü?”soruya, “Ben yapmadım. Kurban olarak arabaya götürdüm, arabadan indi. Başka bir şey yapmadım. Onu ben öldürmedim.”o cevapladı.

Dursun A.hastane çıkışında “Dina’yı neden arabana aldın?”soruya “Yaralı bir kız arabanın önüne atladığı için aldım. Onu hastaneye götürmek için aldım.”‘ o cevapladı.

Cansız bedeni 26 Mart’ta Ibouanga’nın Filyos Çayı’nda bulundu.

Olayla ilgili soruşturma kapsamında Dinabongho’nun ölümüyle ilgisi olduğu düşünülen 3’ü yabancı 8 kişi farklı zamanlarda gözaltına alındı.

Zanlılardan 5’i savcılık ifadesinin ardından, 3’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Dina’nın ölmeden önce arabasına bindiği yer. Dursun A.Ayrıca geçtiğimiz hafta 3 kez gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri savcılık tarafından tutuklanma talebiyle 3 kez adliyeye sevk edilenler. Dursun A.3’ü de adli kontrol şartıyla mahkemece serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu