Ekonomi

En fazla ihracat Balkanlar’a

İSTANBUL (İGFA) – Küresel pazarda daha rekabetçi ve güçlü bir pozisyona ulaşmayı amaçlayan Oğuz Holding, öncelikli pazarlarda hem kendi gücünü artıracak hem de Türk iktisadına değerli derecelerde katkı sağlayacak biçimde toplamda 106 ülkeye ihracat yapıyor.

Markanın, son teknolojiye sahip yüksek kapasiteli çizgileri ile üretilen eserlerinden Black Bruin Güç İçeceği ihracatta birinci sırada rol alırken, Juss Meyve Suyu en çok ihracatı gerçekleştirilen ikinci eser sırasında yer alırken bu markalarını Sarıyer Gazoz ve Sarıyer Limonata markaları takip etmektedir.

BUGÜN DÜNDEN DAHA YÜKSEK SATIŞ HACMİNE SAHİBİZ

Oğuz Holding CEO’su Enes Örer, markanın hem mahallî hem de global pazarda kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler ve planlarla ilerlediğini tabir ederek “Oğuz Holding, halihazırda 106 ülkede satış kanallarına ulaşıyor. Kısaca 106 ülkede bayrağımızı dalgalandırıyoruz. İhracat operasyonlarımızda ülkeler bazlı bayilik temelli satışlar ile bayilerden bağımsız direkt marketler zinciri satışlarımız da mevcut. Biz bu çalışmalara pandemiden evvel başlamıştık. Üretim kabiliyetimiz sebebi ile de şirketimiz bu bahiste çok süratli aksiyon alıp gereğini yaptı ve bu bağlamda lokal marketlerdeki hareket kabiliyetini ihracatta da yakaladı. Tekrar hammadde tedarik zincirindeki artan maliyetler ve hammadde teminindeki büyük zorluklar ile bilhassa pet şişe meyve suyu üretimimize önemli arge ve üretim çizgisi yatırımlarımızla, kaliteyi daha ucuza sunarak buradaki talep artışını evvelden fark ederek kendimizi hazır hale getirip muhtaçlığa en süratli karşılık veren üretici olarak talebe nazaran arz kombinasyonunu şirketimizde sağladık” dedi.

Örer, bugün dünden daha yüksek satış hacmine sahip olduklarını belirterek, “Yarın ise bugünden daha fazlasına sahip olacağımıza inanmaktayız. Bunun için gereken her şeye ve çalışma azmine sahibiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu