Haber

Darıca Osmangazi Köprüsü için 97 adet fore kazık çakıldı

Darıca Osmangazi Köprüsü’nün yükünü azaltmak için tasarlanan dublikasyon ve bağlantı yollarına Büyükşehir fore kazık yapıyor.

Darıca’da mevcut Osmangazi Köprüsü fore kazık beton imalatları yapılmaktadır. 205,85 metre uzunluğundaki 7 açıklıklı köprü için 97 adet fore kazık çakılacaktır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ek köprü ile Aşiroğlu Caddesi ve bölgedeki sanayi bölgelerine ulaşım daha güvenli ve konforlu hale getirilecek. Proje kapsamında kavşaklar yenilenecek.

 

KÖPRÜ VE İLİŞKİ YOLLARI

Darıca Osmangazi Köprüsü Tadilat ve Bağlantı Yolları İmalat İşi kapsamında D-100 Karayolu üzerindeki Aşiroğlu Caddesi ile Osmangazi Tünel Kavşağı arasındaki bağlantı yolu 2×2 yola dönüştürülecektir. Marmaray Osmangazi Tren Garı’nda TCDD sınırı köprü ile geçilecek. Çalışmalar kapsamında 7 açıklıklı 205,85 metre uzunluğunda köprü ve 1.280 metre uzunluğunda bağlantı yolları yapılacak. Ayrıca 342 metre toprak duvar, içme suyu, atık su ve yağmur suyu bordürleri, kaldırım ve parke işleri yapılacak.

 

YENİ YOL VE YAYA YOLLARI

Darıca Osmangazi Köprüsü Tali ve Bağlantı Yolları için 1.030 metreküp öngermeli kiriş ve 1.255 ton nervürlü demir kullanılacaktır. Bağlantı yolları için 3.500 ton PMT, 2.500 ton PMAT, 1.550 ton binder, 1.975 ton bitümlü temel, 1.235 ton abrazyon asfalt atılacaktır. Yaya kaldırımları için 3 bin metrekare parke, 2 bin 350 metre bordür ve 2 bin 750 metre refüj bordür imalatı yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-yayladere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu