Teknoloji

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin bildirimlerine dayanarak hazırladığımız güncel şirket haber özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Mhr Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ( MHRGY)

MHR GYO, Ataşehir Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında iki adada yer alan parseller üzerinde kat malikleri/arazi sahipleri ile sözleşme imzaladı.

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş. ( AVPGY)

Avrupakent GYO, Swissotel Resort Bodrum Beach’in 1 yıl süreyle işletilmesi için Pantur Otelcilik ile işletme ve kiralama sözleşmesi imzaladı. Kira ücreti; Garantili Aylık Asgari Kira (3.500.000,00 TL) veya Ciro Kirası adı verilen sabit tutar (Mecur’un Türkiye’deki faaliyeti sonucunda elde edilen gelirden operasyon/işletme giderleri düşüldükten sonra kalan Net Satış Geliri ile %80 çarpılarak elde edilen) aylık periyot). Formdaki tutarın hangisi yüksekse belirlenmesine karar verildi.

Ahlatcı Doğal gazDağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. ( AHGAZ)

Ahlatcı Doğalgaz ve Enerya Enerji ( ENERJİ), Dünya Katılım Bankası’nın sermayesinin 100 milyon TL’den 300 milyon TL’ye tescil edildiğini duyurdu.

Astor Güç A.Ş. ( ASTOR)

Astor Power, şirketin Ukrayna’da 28,5 milyon dolarlık ihaleyi kazandığını bildirdi.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. ( AGROT)

Agrotech, Eyüp’te 14.848 m2’lik A Tipi Genel Depo açılışı kapsamında 200 milyon TL yatırım kararı aldı.

  • Yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara InvestingPro ile erişin. %60 indirim fırsatı 5 Şubat’a kadar uzatıldı! 2 yıllık abonelik INVTROZEL2 kodunu kullanın. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ( EKGYO)

Emlak Konut, Bakanlık ile imzalanan protokol kapsamında firma tarafından Bakanlık adına ihale edilen Malatya Akçadağ 1. Etap Konut ve Ticari İnşaat ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi işinin yüklenici firma ile sözleşmesinin imzalandığını belirtti. 420,9 milyon TL’ye.

Future Varlık Yönetimi A.Ş. ( GLCVY)

Future Portföy Yönetimi, vadesi geçmiş alacakların satışına ilişkin 108 milyon TL ana sermayeli portföy ihalesini Denizbank’ın kazandığını ve ihalenin onaylandığını duyurdu.

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ( IZENR)

İzdemir Enerji, Güneş Enerjisi Santrali yatırımı kapsamında 24,1 MWe’lik konseyi santralini 2024 yılı ikinci çeyreği sonuna kadar, 51 MWe’lik konseyi santralini ise 2024 yılı üçüncü çeyreği sonuna kadar tamamlamayı planlıyor.

Kuzey Boru A.Ş. ( KBORU)

Kuzey Boru, 42,5 milyon TL ve 340 bin dolarlık satış sözleşmesi imzaladığını bildirdi.

Controlmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. ( KONTROL)

Controlmatik, şirketin Fas Ulusal Elektrik ve İçme Suyu Kurumu tarafından düzenlenen ihaleyi 8,1 milyon euro karşılığında kazandığını duyurdu.

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( MEGMT)

MEGMT, yerli iki firmadan 2024 yılını kapsayacak şekilde 3 bin ton sipariş aldığını ve 2024 cirosuna 30 milyon dolar katkı sağlanmasının beklendiğini bildirdi.

Mia Teknoloji A.Ş. ( MIATK)

Mia Teknoloji, proje bütçesi 4 milyon TL olan VR Konuşma Kulübü yazılım projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi Tahkim Kurulu tarafından onaylandığını duyurdu.

Reeder Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. ( REEDR)

Reeder, yüzde 80’i yerli olmak üzere Reeder markalı ilk elektrikli aracı üretme hedefi kapsamında elektrikli araç projesinde ilk test aracını 30 Ağustos’ta piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

InvestingPro Dev İndirimi 5 Şubat’a Kadar Uzatıldı!

InvestingPro ile borsa bilgileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara erişin! InvestingPro’yu seçtiğiniz plana göre %60’a varan indirimle almak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A Kodu kullanabilirsiniz. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu