Haber

ANKARA AFGAN UYRUKLU 5 KİŞİNİN CESEDİ BULUNDU

ANKARA’nın Altındağ ilçesinde Afgan uyruklu 5 kişi, bir evde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.

Altındağ ilçesine bağlı Örnek Mahallesi’nde oturan Afgan asıllı bireyden bir müddettir haber alamayan yakınları, polise başvurdu. Polis, dün akşam saatlerinde yakınlarının verdiği adresteki binanın 2’nci katında bulunan dairenin kapısını çilingire açtırarak konuta girdi. Polis, girdiği meskende 4 kişinin cesediyle karşılaştı. Meskende yapılan araştırmada bir kişinin cesedi de elleri geriden bağlanmış formda bazanın içinde bulundu.

Bunun üzerine olay yerine destek polis ve sıhhat takımları çağrıldı, binanın bulunduğu sokakta geniş güvenlik tedbiri alındı. Cumhuriyet Savcısı eşliğinde mesken ve etrafında geniş çaplı araştırma başlatıldı. Yapılan birinci incelemede 5 kişinin de bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi. Afgan asıllı olduğu öğrenilen 5 kişinin, kimliklerinin belirlenmesi ve olaya ait geniş çaplı soruşturma sürdürülüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamada, “Altındağ ilçemizde bir konutta meydana gelen ve yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 şahsın ölümüyle sonuçlanan müessif olay, Cumhuriyet Savcılarımızın nezaretinde bütün boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Olayın sebebi ve failleri belirlendikçe kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada ise “10.11.2022 günü saat 19.30 sıralarında Altındağ İlçesi Örnek Mahallesinde bulunan bir adrese kendisinden haber alınamayan şahıs ihbarı üzerine gelinmiş, çilingir hüneri ile ikamete girildiğinde yabancı asıllı olduğu bedellendirilen 5 erkek şahsın kesici alet yarasıyla eks olduğu görülmüştür. Maktullerin açık kimlik bilgilerinin ve bulguların tespitine yönelik çalışmalara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Nöbetçi Savcısı nezaretinde İsimli Tıp Başkanlığı ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünce devam edilmektedir” denildi.

CESETLER EN AZ 5 GÜNLÜK

Ankara’nın Altındağ ilçesinde, bir apartmanın 2’nci katındaki dairede bıçaklanmış halde meyyit bulunan Afgan asıllı 5 kişinin cesedi, olay yeri inceleme gruplarının çalışmasını tamamlamasının akabinde otopsi süreçleri için İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken; alınan bilgilere nazaran, yapılan birinci incelemede cesetlerin en az 5 günlük olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu