Haber

ABD, Wuhan Viroloji Enstitüsü’ne yardımı askıya aldı

ABD yönetimi, Kovid-19 salgınının başlangıç ​​noktası olduğu iddia edilen Çin’deki Wuhan Viroloji Enstitüsü’ne yardımı askıya aldığını bildirdi.

The Hill’in haberine göre ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS), Wuhan Viroloji Enstitüsü’ne yapılan yardımın askıya alındığını duyurdu.

HHS tarafından hazırlanan notta, Viroloji Enstitüsü’nün gerekli belgeleri ibraz etmediği ve ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin (NIH) güvenlikle ilgili sorularına yanıt vermediği kaydedildi.

Notta, “Bu nedenle, olası sağlık risklerini azaltmak için Viroloji Enstitüsüne yapılan yardımın derhal askıya alınmasına karar verdik.” kelime kullanıldı.

Wuhan Viroloji Enstitüsü hakkında iddialar

2002-2003’teki Akut Solunum Sendromu (SARS) salgınının ardından yarasa koronavirüslerinin genetik bilgileriyle bir arşiv oluşturmak amacıyla kurulan Wuhan Viroloji Laboratuvarı, Kovid-19’un buradaki laboratuvarda yapay olarak üretildiği iddialarına konu olmuştu. ve yanlışlıkla serbest bırakıldı.

ABD Temsilciler Meclisi Kovid-19 Salgını Araştırma Alt Komitesi, Kovid-19’un bu enstitüde ABD’nin fonlarıyla üretildiğini savunuyor.

haberyenimahalle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu