Teknoloji

1 milyar dolar! GTA 6 tarihin en pahalı oyunu olacak

ensonhaber.com

Büyük otomobil hırsızlığıher oyunu milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan en tanınmış oyun serilerinden biridir.

Özellikle 2013 yılında yayınlandı. GTA 59 yıl önce satış rekorları kıran oyun, halen milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor.

GTA 6 çalışmaları devam ediyor

Serinin merakla beklenen oyunu GTA 5’in üzerinden neredeyse 10 yıl geçti. Grand Theft Auto 6 (GTA 6) hakkında çok net bir bilgi yok.

Rockstar Games’inOyunun geliştirilme aşamasında olduğunun duyurulmasının ardından oyun hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı.

Tarihin en değerli oyunu olabilir

Grand Theft Auto 6, şimdiye kadar yapılmış en değerli video oyunu olarak tarihe geçebilir.

Grand Theft Auto serisinin uzmanı YouTuber INTER, Grand Theft Auto 6’nın toplam bütçesinin 1 milyar doları aşacağını söylüyor.

Sızan bilgilere göre GTA 6’nın geliştirme maliyeti 250 milyon dolar civarında olacak ancak geri kalanı pazarlama, lojistik ve diğer şeylere harcanacak.

Ancak Rockstar Games, GTA 6 lansmanının ilk ayında yatırımını geri alabilecek.

GTA 6 ne zaman çıkacak?

Oyun sektöründen kaynakların verdiği bilgilere göre Grand Theft Auto serisinin en yeni oyunu çok yakında karşımıza çıkacak.

Bir süredir geliştirilme aşamasında olan GTA 6’nın, yapımcı Rockstar Games’in ana şirketi Take Two tarafından 17 Mayıs’ta duyurulacağı söyleniyor. Bu duyurunun şirketin yatırımcı toplantısı sırasında yapılacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu